Monitoring działki - co za nim przemawia? Na co się zdecydować?

2022-02-01 17:00:21

Monitoring działki to jedno z najchętniej wykorzystywanych zabezpieczeń antywłamaniowych. System wideo umożliwia skuteczną ochronę przed potencjalnymi włamywaczami. Lepiej zainwestować w profesjonalny system monitoringu i zapewnić sobie większy spokój psychiczny, niż później żałować, że nie zrobiło się niczego w obronie własnego mienia.

Monitoring działki - bezprzewodowy czy przewodowy? Plusy i minusy

Decydując się na monitoring działki zainteresowani mają do wyboru wersję:

- bezprzewodową - jak wskazuje nazwa nie trzeba do niego wykorzystywać żadnych dodatkowych kabli. Jest łatwy w sterowaniu i cieszy się dużą popularnością wśród bardziej wymagających użytkowników. Atutem jest również bezproblemowa instalacja. Kamery można umieścić w dowolnie wybranych miejscach i tym samym odstraszyć potencjalnych złodziei. Taki sprzęt swobodnie się konfiguruje, a do tego uchodzi za niezawodny. Jeśli zajdzie taka potrzeba w każdym momencie można zdecydować się na zmianę położenia kamer. Wadą takiego rozwiązania są natomiast ograniczenia spowodowane możliwością podłączenia zaledwie kilku urządzeń (zwykle 5-7) do jednego routera. Dodatkowo należy wspomnieć o niezbyt satysfakcjonującym zasięgu kamer (czasami zaledwie na odległość 100 metrów),

- przewodową - największą zaletą monitoringu przewodowego jest to, że nie jest podatny na rozmaite zakłócenia falowe i użytkownicy nie muszą się martwić niedostatecznym zasięgiem kamer. Wadą tej wersji monitoringu jest natomiast konieczność stosowania szeregu różnych kabli, a do tego stosunkowo długi czas montażu.

Zdecydowanie większą popularnością w dzisiejszych czasach cieszy się monitoring bezprzewodowy, który wykorzystuje nowoczesną technologię Wi-Fi. 

Monitoring CCTV oraz dodatkowe akcesoria - co warto o nich wiedzieć?

Zestawy do monitoringu działki (w wersji CCTV - sprawdzające się na większych powierzchniach) składają się z wielu przydatnych elementów. Wystarczy wspomnieć m.in. o: kamerach, ochraniaczach na obiektywy i kable, routerach, dyskach twardych, detektorach ruchu, rejestratorach dźwięku, zasilaczach i precyzyjnie zaprojektowanych systemach okablowania.

Współcześni klienci mogą sobie pozwolić na monitoring analogowy (tani, idealny dla mniejszych powierzchni i gwarantujący dobrą jakość obrazu w porze nocnej) oraz cyfrowy (nieco droższy i nowocześniejszy, zapisuje obraz w wysokiej rozdzielczości, sprawdza się na większych działkach, lecz jeśli ma idealnie działać w nocy konieczne jest doświetlenie terenu). Wybrany rodzaj monitoringu można dodatkowo uzupełnić o powłoki z włókna węglowego, które ochronią urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, licznymi usterkami i awariami. 

Artykuł przygotował sklep Montersi.pl oferujący wysokiej jakości produkty do zasilania POE.


Artykuły